wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » 3 » Talerz 18,5cm z herbami Uniwersytetu Oksfordzkiego i College'ów z podstawką - University of Oxford and Colleges crest plate 18,5 cm with a stand4
Talerz 18,5cm z herbami Uniwersytetu Oksfordzkiego i College'ów z podstawką - University of Oxford and Colleges crest plate 18,5 cm with a standTalerz 18,5cm z herbami Uniwersytetu Oksfordzkiego i College'ów z podstawką - University of Oxford and Colleges crest plate 18,5 cm with a standTalerz 18,5cm z herbami Uniwersytetu Oksfordzkiego i College'ów z podstawką - University of Oxford and Colleges crest plate 18,5 cm with a stand
Talerz 18,5cm z herbami Uniwersytetu Oksfordzkiego i College'ów z podstawką - University of Oxford and Colleges crest plate 18,5 cm with a standTalerz 18,5cm z herbami Uniwersytetu Oksfordzkiego i College'ów z podstawką - University of Oxford and Colleges crest plate 18,5 cm with a standTalerz 18,5cm z herbami Uniwersytetu Oksfordzkiego i College'ów z podstawką - University of Oxford and Colleges crest plate 18,5 cm with a stand

Talerz 18,5cm z herbami Uniwersytetu Oksfordzkiego i College'ów z podstawką - University of Oxford and Colleges crest plate 18,5 cm with a stand

Talerz 18,5cm z herbami Uniwersytetu Oksfordzkiego i College'ów z podstawką - University of Oxford and Colleges crest plate 18,5 cm with a stand
Średnia ocena (5/5):
Średnia ocena 5/5
(głosów 2)

Dostępność: Zapytaj o dostępność Ask for availability

Koszt wysyłki: od 8,49 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Odbiór osobisty z możliwością zapłaty przelewem lub przy odbiorze. - 0,00 zł
Paczka do 20kg. Ubezpieczenie do 50.000 zł. - 12,00 zł
Paczka w RUCHU. - 8,49 zł
Paczkomat InPost - 14,95 zł
Kurier DPD Ubezpieczenie do 1000zł - 14,99 zł

Numer katalogowy: OXCER001

Stan magazynowy: 1 szt. - pcs

Komentarz do produktu:


Zapytaj o cenę

Cena produktu zmienia się w zależności od zakupionej ilości produktów - zobacz szczegóły.

  • Opis produktu
  • Recenzje produktu (2)
   Porcelanowy, wysokiej jakości talerz z bogactwem heraldyki Uniwersytetu Oksfordzkiego i oksfordzkich College'ów o średnicy 18,5 cm w opakowaniu ochronnym. Zaopatrzony w podstawkę prezentacyjną. Oprócz funkcji ozdobnej może pełnić praktyczną rolę jako talerz na specjalne okazje.
     Dla zobrazowania skali wielkości na tle talerza jest jego mniejsza wersja.


Adnotacja - Ze względu na kolor kości słoniowej talerza i warunki oświetleniowe, zdjęcie nie oddaje w pełni jakości produktu. Talerz jest po prostu doskonały.
 

Wymiary (measurement):

  • wys. (hight)       16 mm
  • szer. (width)    185 mm
  • waga (weight) 430 g

Materiał: ceramika
Material: ceramics

Produkt licencjonowany przez University of Oxford, Oxford Colleges
A product licensed by the University of Oxford, Oxford Colleges

Import: W. Brytania
Imported from the UK

 

Ciekawostka nr 1 - Inne, również naukowe spojrzenie na przyczyny powstania życia
 

     Prof. Werner Gitt w swoich książkach "In the Beginning was Information" (1997r.) i "The Wonder Man" (1999r.) pisze min (streszczenie).

     Nasz organizm składa się średnio z ok. 100 bilionów komórek. Wszystkie one są ze sobą ściśle i ekstremalnie dokładnie powiązane. Każda komórka rozwija się, funkcjonuje, kończy życie w oparciu o program zawarty w genomie, który jest zakodowany fantastycznym, niewyobrażalnie skomplikowanym, przestrzennym językiem programowania molekularnego, którego rezultatem jest spirala DNA. Ile substancji chemicznych, biochemicznych musiało powstać aby powstał choćby prosty organizm ? A ile musiało powstać niezbędnych, skomplikowanych i doskonale funkcjonujących substancji aby powstał organizm człowieka ? Czy przypadkowe, ślepe próby, pozbawione kierunku w którym ma pojawić się udoskonalająca zmiana, pozbawione planu, odpowiedniej mądrości i inteligencji mutacje mogłyby utworzyć tak doskonale funkcjonujące formy życia ? Przypadkowa, ślepa, bezrozumna zmiana choćby najdrobniejszego fragmentu kodu DNA najpewniej zniszczy jego prawidłowe funkcjonowanie, podobnie jak ślepa, czy przypadkowa zmiana choćby jednego znaku w kodzie np. systemu operacyjnego komputera spowoduje albo szybki krach systemu (w zależności gdzie będzie umieszczony błąd), albo wadliwe funkcjonowanie prowadzące do załamania systemu. A tymczasem pojedynczy genom składa się z 3-ech miliardów bitów informacji.

     Czym jest gen ? Ogólnie ujmując, podstawową jednostką dziedziczenia informacji. Odpowiada za powstanie białka albo kwasu rybonukleinowego. Gen "wie" kiedy i jak zbudować białko, jak często i jak długo je tworzyć, gdzie je wytworzyć i dokąd posłać.
Czym jest genom ? Jest nośnikiem genów, informacyjnego materiału genetycznego zawartego w podstawowym zbiorze chromosomów.
     Nasze mózgowie składa się z ok. 100 miliardów komórek nerwowych a każda z nich ma od 10 tys. do 50 tys. połączeń. Liczba połączeń między komórkami naszego mózgu zapiera dech. Aby zarejestrować wszystkie połączenia istniejące w ludzkim mózgu, potrzebna byłaby biblioteka zawierająca 10 miliardów 400-stronicowych tomów. Długość wszystkich włókien nerwowych mózgu ułożonych jedno za drugim wynosi od 0,5 do 1 miliona kilometrów i zależy również od intensywności używania tego organu. Poza naszym mózgiem znajduje się jeszcze ok. 380 tys. kilometrów włókien nerwowych. Przebiegają one przez ludzkie ciało, lecz ułożone jedno za drugim utworzyłyby drogę równą z Ziemi do Księżyca.

     Nauczono nas, że ewolucyjne przemiany oparte na ślepej, bezrozumnej, przypadkowej (bezkierunkowej) mutacji doprowadziły do powstania niewyobrażalnie skomplikowanych organizmów, na końcu którego jeden z nich uzyskał super, hiper pakiet cech jak: znakomicie funkcjonalne (do pewnego stopnia) samoregenerujące się ciało, wyobraźnię, pamięć, emocje, umysł, który wynalazł słowa, litery (kod) do oznakowania słów, uzyskaliśmy świadomość istnienia, która w momencie śmierci ciała opuszcza cielesny wehikuł (NDE – Near Death Experience, śmierć „kliniczna”), wszystko widzi, słyszy i zapamiętuje, próbuje wejść w interakcje z otoczeniem, ale niestety nie ma takiej możliwości. Czy takiej ewolucji nie powinno się czcić jak boga o potężnych, niesłychanie kreatywnych możliwościach? Przecież dzięki jej możliwościom mamy okazję pojawić się na świecie, który nam wyewoluowała. 

     Gdyby Karol Darwin wiedział czym jest DNA i był uczciwym naukowcem, nigdy nie odważyłby się swoimi nie zweryfikowanymi gruntowanie odkryciami pchnąć nauki w teorię o ewolucji gatunków. Ewolucja gatunków to co najwyżej hipoteza, ponieważ NIE MA ani jednego, niepodważalnego dowodu na jej obecność. Formy życia na ziemi są fascynująco doskonałe i optymalnie, maksymalnie wykorzystują swoje możliwości, a wszelkie matematyczne prawdopodobieństwa wykluczają samoistne ich powstanie. Świat organiczny nie potrafi sam z siebie zbudować nowego organizmu i ogranicza się do powielania przez konsumowanie, trawienie, rozkładanie, jednym słowem podtrzymywanie istnienia gatunków przez niszczenie innych gatunków. Organizmy mają funkcję powielania swojego gatunku, co odbywa się przez ten sam cykl - konsumpcja, trawienie, rozkład a w zaprogramowanym okresie - replikacja. Formy życia rozwijają się według programu zapisanego w DNA i są formami skończonymi, co oznacza, że np. krokodylowi nie wyrosną skrzydła aby stał się np. "smokiem" i chwytał w powietrzu inne zwierzęta. Musiał by zostać całkowicie przeprojektowany do tego celu, gdyż nie da się np. z motocykla zrobić quad'a bez całkowitego przeprojektowania układu (podstawą wiedzy będzie działanie motocykla i samochodu). Podobnie ptakom nie wyrosną łuski, aby mogły stać się ponownie rybami i zdobywać pożywienie w wodzie, są już do tego celu inne, nielotne ptaki - pingwiny.


Ciekawostka nr 2: Oksford jest siedzibą Oxford English Dictionary.

                                              alt

                                                             Źródło/Source: www.pinterest.co.uk
                                               alt
                                                               Źródło/Source: własne/own
Adnotacja - nauka sama w sobie jest bezduszna. Czy można kochać słowa, cyfry,wykresy, symbole, teorie, hipotezy ... ? Obiektem miłości powinien być przede wszystkim człowiek.
Autor recenzji: Jacek S. Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji: 04-09-2018
Wygląda lepiej niż na nie najlepiej zrobionych zdjęciach.
Autor recenzji: Jarek Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji: 26-06-2018
Na prawdę elegancki talerz, świetna jakość. Szkoda że nie ma haczyka do powieszenia na ścianie.
Napisz recenzję
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl